Festivalul EzotericFest Timisoara
Program Ezotericfest

 
DOWNLOAD OFERTA SI FORMULARE INSCRIERE

CONTACT:
geealife @ yahoo.com TEL: 0722 371 196

Home
Inscriere
PROGRAM
ARHIVA
Galerie-Foto
Parteneri
Localizare
Video
Promovare
BEAUTY LIFE EXPO

Asociatia Geea Life


Ezoteric Fest


Qigong – Taijiquan

Fundatia Romana

Grup de Dialog
ALTERNATIVE
si Stiinte Spirituale

Click to join alternative_spirituale
Click to join alternative_spirituale

Grup de Dialog
BON CAMINO
Pelerinajul
la Santiago
de Compostela
Spania

Click to join bon_camino
Click to join bon_camino

Grup de Dialog
SCOALA de
ASTROLOGIE

Click to join scoala_astrologie
Click to join scoala_astrologie

Grup de Dialog
EZOTERICFEST

Click to join ezotericfest
Click to join ezotericfest

Grup de Dialog
EXPOZODIAC

Click to join expozodiac
Click to join expozodiac

 

 
***PROGRAM EzotericFest TIMISOARA - 10- 13 Mai 2018 -ed. XX Casa Tineretului

<><><> ATENȚIE – Programul nu este încă definitiv, mai pot apare mici modificări... <><><> - programul tipărit pe care îl primește fiecare vizitator la intrare odată cu biletul plus cel afișat pe ușa sălilor de conferințe îl putem considera definitiv -

--- www.ezotericfest.ro --- La fel ca în fiecare an, EZOTERICFEST, este un Festivalul de Alternative și Terapii Complementare
***va include: Servicii și Terapii Naturiste, Târg de Carte, Expoziție cu Vânzare, Cosmetice, Bijuterii, Cristale, Artizanat, Produse Bio, Suplimente, Uleiuri, Consultații, Medicină Naturistă, Reiki, Feng Shui, Bioenergie, Astrologie, Tarot, Terapie cu Îngeri, Cromoterapie, Masaj... Sesiuni de Conferințe, Workshop, Demonstrații, Muzica, Lansări, Promovări, Videoproiecții
...
*** http://www.ezotericfest.ro/002_00_program.htm
====================================

         SPECTACOL DESCHIDERE OFICIALĂ:
Joi 10 Mai 2018 <> ROTONDĂ SALA DE EXPOZIȚIE <> (Hol Casa Tineretului)

11.30 -12.00 -
Gheorghe Iovu – Concert de Muzică Terapeutică
12.00 -12.05 -
Deschiderea Oficială - Cuvântul de deschidere organizatori Expo Timișoara și Geea Life
12.05 -12.15 -
Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstrație de Qigong și Taijiquan
12.15 -13.00 -
Gheorghe Iovu – Concert de Muzică Terapeutică
13.00 -14.00 -
Conferință de Presă și Cocktail pentru Mass-media, Expozanți, Conferențiari și Invitați

       Manifestări ambientale exterioare - în fața Casei Tineretului:
GHEORGHE IOVU – Muzică Terapeutică Ambientală - va cânta zilnic pe scările de la intrare


        PROGRAM SĂLI CONFERINȚE – WORKSHOP:

Joi 10 Mai 2018 SALA MICĂ CONFERINȚE - 02 – Intrare Exterior

17.00 -17.40 -
Carmen Ioana Costras - Rolul familiei în sănătatea fizico-emoțională a copilului
17.40 -18.20 -
Florica Opriș - Cum mă pot transforma în părintele de care copilul meu are nevoie?
18.20 -19.00 -
Ramona Venturini - Rolul astrologiei în cunoașterea datoriilor karmice
19.00 -19.40 -
Iulia Vurdea - Cum să ne alegem cristalele
19.40 -20.20 -
Silvia Takacs - Meditația Lunii cu Arhanghelul Haniel

20.20 -21.00 -

====================================


Vineri 11 Mai 2018 SALA MARE CONFERINȚE - 01 – SPECTACOLE PARTER

14.20 -15.00 -
15.00 -15.40 -
Ioan Adrian Nicula - Metode de diagnosticare energetică -pe iris; pe aură; pe câmpul energetic,
                        ca metode noninvazive și deosebit de exacte, anestezii și deblocări energetice
15.40 -16.20 -
Laura Ceica - Arta și culoare în spiritualitate
16.20 -17.00 -
Adrian Scheul - 3 nivele - 3 tipuri de abordare. Conștientul, între supra și sub-conștient
17.00 -17.40 -
Gheorghe Cohal - LUVIOM
, Terapie Informațională
17.40 -18.20 -
Doru Cica - Carlos Castaneda și Shamanismul Toltec - Pasele Magice
18.20 -19.00 -
Irina Matei-Cimpoiasu - Adevărul. Dincolo de Iluzie
19.00 -19.40 -
Aurelia Haiu - Secrete taoiste pentru sănătate, tinerețe, frumusețe cu ARMONITA
19.40 -20.20 -
Ramona Szilagyi - Tupperware - Singurele produse pentru păstrare ce nu conțin BPA,
                        toxine și sunt Ecologice
20.20 -21.00 -
Lenuța Onofraș și - Misterioasa Energie Orgonică
--------------------

Vineri 11 Mai 2018 SALA MICĂ CONFERINȚE - 02 – Intrare Exterior

14.20 -15.00 -
15.00 -15.40 -
Ioana Vârtosu - Metoda Tomatis, metodă de stimulare auditivă
15.40 -16.20 -
Ioan Adrian Nicula - Demonstrații de Anestezii energetice, deblocări energetice și
                        metode de reechilibrare energetică și magnetică, cu înalte tehnologii japoneze, în terapia durerii
16.20 -17.00 -
Adrian Câmpean - Conexiuni Metafizice
17.00 -17.40 -
Ramona Venturini - Ayahuasca și Shamanii din jungla Amazonului
17.40 -18.20 -
Silvia Takacs - Vindecarea traumelor. Modalități ezoterice

18.20 -19.00 -
Anda Manta - Rugăciune pentru curățarea Karmei personale și de neam
19.00 -19.40 -
Aurelian Curin - Sistemul Integral de Reiki Tradițional al doamnei Takata
19.40 -20.20 -
Teodor și Anda Ciomocoș - Constelații Familiale Sistemice - Ritualuri puternice vindecătoare
20.20 -21.00 -
Nelu Stanciu - Omul între bine și rău
--------------------

+++ Vineri 11 Mai 2018 <> ETAJ HOL SALA DE EXPOZIȚIE <>
16.00 -18.30 - David Gheorghe Ședinte gratis de biomagnetism curativ, bioenergie
====================================


Sâmbătă 12 Mai SALA MARE CONFERINȚE - 01 – SPECTACOLE  PARTER

11.00 -11.40 -
11.40 -12.20 -
Maria Blaga - Stresul - Prieten sau dușman?!
12.20 -13.00 -
Maria Blaga - Învață să te relaxezi – workshop
13.00 -13.40 -
Aurelia Haiu - Secrete taoiste pentru sănătate, tinerețe, frumusețe cu ARMONITA
13.40 -14.20 -
Alina Cornelia Mihail - Invățături despre Iubire. Natura relației copil - părinte și relația de cuplu

14.20 -15.00 -
Ioan Adrian Nicula - Nutriția celulară- singura metodă naturală de rezolvare a cauzelor
                        bolilor fizice și a dezechilibrelor de orice fel. Forța produsului natural autentic
                        evaluată prin test Kinezologic, poate arăta în ce măsura produsul natural poate
                        rezolva bola, despre hidratarea efectivă a întregului organism
15.00 -15.40 -
Irina Matei-Cimpoiasu - Timpul. A avea sau a nu avea timp.
                        Cum putem stăpâni arta încadrării în timp
15.40 -16.10 -
Petre Bilea - Metode de prevenție și tratament alternativ al gripei

16.10 -16.30 -
Club Sportiv Taiji-Qigong - Demonstrație de Qigong și Taijiquan stilul Yang
16.30 -17.10 -
Cristian Andrei Tătaru – Tantrism și Psihanaliză
17.10 -18.15 -
Gheorghe Iovu - Concert de Muzică Terapeutică - „Mângâierea sufletului prin sunet și cuvânt”

                        – invitat special, actorul Marian Lepădatu de la Teatrul ODEON din București
18.20 -19.00 -
Ramona Szilagyi -
LifeCare - Fericit in fiecare zi
19.00 -19.40 -
Georgia Deaconu – Găsește echilibrul casei tale prin Feng Shui

19.40 -20.20 -
Doru Cica - Respirația Pranică -Tehnici de autovindecare
20.20 -21.00 -
Simona Ioniță-Mărgărit – Viața fără limite - împlinită și prosperă
                       prin eliberarea blocajelor la nivel energetic

--------------------

Sâmbătă 12 Mai 2018 SALA MICĂ CONFERINȚE - 02 – Intrare Exterior

11.00 -11.40 -
11.40 -13.00 -
Eli Cătană și Ela Cozariuc – Evoluția conștiinței - Evoluția conștiinței echlibrul dintre
                         materie și spirit - Evoluția conștiinței și Meditația
13.00 -13.40 -
Ramona Venturini - Mantre cu Maestrul Di Yu Ming, meditație pe centrul inimii
13.40 -14.20 -
Manuel Christian & Liliana Maurer - Bani și Abundența: Prezentare și demonstrație
                        cu TimeWaver Med
14.20 -15.00 -
Manuel Christian & Liliana Maurer - Stres și succes în viața privată sau în afaceri
                        - Analiză și demostrație cu TimeWaver Med
15.00 -15.40 -
Ioan Adrian Nicula -
Forța de penetrare a membranelor celulare cu APA PI MAG (Apa Vie)
                        singura apă care asigură o foarte evidentă hidratare, care produce efecte în aproximativ 45 secunde
15.40 -16.20 -
Carmen Olariu - Autocunoaștere prin meditația Sahaja Yoga
16.20 -17.40 -
Elena Năstacă - Mini Curs Gratuit de Masaj Thai Regal -
                         - de la Vindecare la Întreținere Corporală, Mentală și Energetică
17.40 -18.20 -
Alexandru Matei - Meditația și beneficiile practicării ei (însoțită de exerciții de meditație)
18.20 -19.40 -
Lucian Stancu - Numerologie practică
19.40 -20.20 -
Leonard Giubelan - Meditație Melchisedek - Purificare corp subtil și
                        instalarea permanentă a Plaselor de Platină si de Aur de protecție
20.20 -21.00 -
Nelu Stanciu - Esoterism creștin
--------------------

+++Sâmbătă 12 Mai 2018 <> ETAJ - HOL SALA DE EXPOZIȚIE <>
12.00 -13.30 - Aurelian Curin - LANSARE DE CARTE - ”Tradiția Vie - Învățături ale Maeștrilor Reiki”  (et.1)
14.00 -15.30 -
Doru Cica - LANSARE DE CARTE - “Alchimistul din tine - Îndreptar de vindecare a relațiilor”  (et.1)
11.00 -17.00 - Leonard Giubelan Sedințe gratuite de terapii energetice bazate pe tehnici din Reiki,
                        Radiestezice și metode A. Ignatenko - curățare chakre si biocâmpuri
16.00 -18.30 - David Gheorghe Ședinte gratis de biomagnetism curativ, bioenergie
--------------------

>>>Sâmbătă 12 Mai 2018 <> ROTONDĂ SALA DE EXPOZIȚIE <> (Hol Casa Tineretului)
14.30 -15.30 - ASOCIAȚIA MASEURILOR PROFESIONIȘTI DIN BANAT- Leontin Nedelcu – DEMONSTRAȚIE DE MASAJ - Abordarea extrem orientală pentru flexibilitatea articulațiilor în general. Manevre pentru prevenirea și tratarea afecțiunilor lombosacrate, din terapia YUMEIHO/ Terapia THAI/ Terapia ZEN SHIATSU
====================================


Duminică 13 Mai SALA MARE CONFERINȚE - 01 – SPECTACOLE  PARTER

11.00 -11.40 -
Irina Matei-Cimpoiasu - Instabilitatea psiho-emoțională. Definiție, cauze, remedii
11.40 -12.20 -
Teodor și Anda Ciomocoș - Metoda creștină Waldorf pentru copiii de 0-7 ani
12.20 -13.00 -
Teodor și Anda Ciomocoș - Constelații Familiale Sistemice - terapia sufletească holistică
13.00 -13.20 -
Club Sportiv Taiji-Qigong - Demonstrație de Qigong și Taijiquan stilul Yang
13.20 -15.00 -
Cezar Culda - Transformări alchimice prin practica meditației din Qigong
15.00 -15.40 -
Ramona Venturini - Camino de Santiago – 8 800 de km pe jos prin
                       Franța, Spania și Portugalia (conferință și videoproiecție)
15.40 -16.20 -
Jozsef Boda - lansare de album
“EXIT FROM UTOPIA“ -- muzica electronică,
                       relaxantă și dinamizatoare

16.20 -17.00 -
Adriana Sorina Ștefănescu - Activarea glandei pineale cu Fosfene
17.00 -17.40 -
Daniela Szerencsi - Povestea Iertării de Sine
17.40 -18.20 -
Doru Cica - Tehnici de lucru cu Arhangheli
18.20 -19.00 -
Roberta Șerban - Aura energetică și importanța ei în terapia Reiki
19.00 -19.40 -
Aurelian Curin - Numerologia Akata
19.40 -20.20 -
Anca Nistoroiu - Instrumente de transformare a vieții
20.20 -21.00 -

--------------------

Duminică 13 Mai 2018 SALA MICĂ CONFERINȚE - 02 – Intrare Exterior

13.00 -13.40 -
Aurelia Haiu - Secrete taoiste pentru sănătate, tinerețe, frumusețe cu ARMONITA
13.40 -14.20 -
Liliana Păcureanu - Valori și practici spirituale universale în tradiția populară românească
14.20 -15.00 -
Simona Ioniță-Mărgărit - Cauzele și eliberarea durerilor articulare
15.00 -15.40 -
Mirela Cornelia Han - Plante biblice
15.40 -16.20 -
Liviu Octavian Lugojan - Templul din Ierusalim

16.20 -17.00 -
Simona Ioniță-Mărgărit - Setarea țelurilor
17.00 -17.40 -
Mirela Ruxandra - Vindecarea cu lumină albă folosind hipnoza
17.40 -18.20 -
Manuel Christian & Liliana Maurer – Cauzele spirituale ale bolilor și prevenție
                       prin TimeWaver Med - Analiză și Demostrație de tratament
18.20 -19.00 -
Manuel Christian & Liliana Maurer – Acces Bars & Access Consciousness
                      - Căi de evoluție personală prin extinderea conștiinței
19.00 -19.40 -
Leonard Giubelan - Meditatie cu energoinformația Sferelor colorate
                       și energia Spiritelor Sistemului Solar
19.40 -20.20 -
20.20 -21.00 -
--------------------

--- Duminică 13 Mai 2018 <> PARC EXTERIOR sau SALĂ AEROBIC Doru Cica <>  
10.00 -11.00 -
Doru Cica - Pase Magice - Workshop
--------------------

+++Duminică 13 Mai 2018 <> ETAJ - HOL SALA DE EXPOZIȚIE <>
11.00 -17.00 - Leonard Giubelan Sedințe gratuite de terapii energetice bazate pe tehnici din Reiki,
                        Radiestezice și metode A. Ignatenko - curățare chakre si biocâmpuri

--------------------

>>>Duminică 13 Mai 2018 <> ROTONDĂ SALA EXPOZIȚIE <> (Hol Casa Tin)
14.30 -15.30 – ASOCIAȚIA MASEURILOR PROFESIONIȘTI DIN BANAT- Leontin Nedelcu – DEMONSTRAȚIE DE MASAJ - Abordarea extrem orientală pentru flexibilitatea articulațiilor în general. Manevre pentru prevenirea și tratarea afecțiunilor lombosacrate, din terapia YUMEIHO/ Terapia THAI/ Terapia ZEN SHIATSU
====================================


Informații: Marcel Doroș  0722 371 196  geealife@yahoo.com
*** http://www.ezotericfest.ro/002_00_program.htm
-----------------

====================================

0

DATE  CONTACT  EZOTERICFEST  TIMISOARA (inscrieri, contracte, formulare si alte informatii):
Asociatia Geea Life: email:
geealife @ yahoo.com tel: 0722 371196 Marcel Doros - www.geealife.ro - www.ezotericfest.ro
Grup de Discutii http://groups.yahoo.com/group/ezotericfest (se poate inscrie oricine doreste)
Se poate solicita prin email sau tel contractul de inscriere, planul expozitiei, formularele si anexele.
Expotimisoara International: www.expotimisoara.ro tel/fax 0256 293217, tel 0256 499443/ 446  Persoana contact: Culea Aurora 0741 700153

horizontal rule

Home | Inscriere | PROGRAM | ARHIVA | Galerie-Foto | Parteneri | Localizare | Video | Promovare | BEAUTY LIFE EXPO